środa, 30 maja 2012

„Zmysły Sztuki” w Muzeum Pałacu w Wilanowie


14 czerwca 2012 roku, w ramach XII spotkania z cyklu „Zmysły Sztuki”, gośćmi Muzeum Pałacu w Wilanowie będą Eugeniusz Gerlach, artysta malarz i Andrzej Person, dziennikarz, komentator sportowy, senator RP. 


Porozmawiamy o sporcie w sztuce, źródłach inspiracji, potrzebie tworzenia. Doświadczenia i przemyślenia naszych gości przybliżą uczestnikom „Zmysłów Sztuki” kolejną dziedzinę życia, która od wieków dostarcza wielu emocji. W Królewskiej Cukierni Wilanowskiej zostanie zaprezentowane malarstwo Eugeniusza Gerlacha z cyklu poświęconego tematyce sportowej, a Andrzej Person będzie „malował” barwną polszczyzną historie ze świata sportu.

Zabytkowa rezydencja królewska w Wilanowie znana jest z wybitnych dzieł sztuki dawnej. Odkrywanie i objaśnianie tajemnicy ich powstania należy do programów Muzeum Pałacu w Wilanowie. Minioną twórczość możemy lepiej zrozumieć poznając także źródła inspiracji i motywację współczesnych artystów. Uczestnicy spotkań z cyklu „Zmysły Sztuki” dowiedzą się jak i gdzie poszukuje się inspiracji oraz jak wygląda warsztat twórczy. Spotkania są platformą swobodnego przepływu myśli pomiędzy artystami i publicznością. Są moderowane przez kuratora projektu, który również jest artystą.

Wernisaże i spotkania z twórcami przebiegają w swobodnej atmosferze Cukierni, przy oryginalnych dziełach sztuki cukierniczej, specjalnie zaprojektowanych przez artystów, biorących udział w danym spotkaniu. Przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego, bohaterowie spotkania wykreują ciastko, które smakowo skomponuje i wykona, zgodnie z tradycją naszych spotkań, mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej. Dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie Paweł Jaskanis zaprasza na 14 czerwca (czwartek) 2012 r., na godz. 19:00, do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie, ul. St.K. Potockiego 10/16.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat spotkań udziela twórca, moderator i kurator projektu Andrzej S. Grabowski, email: agrabowski@muzeum-wilanow.pl. 


Spotkanie tylko dla widzów dorosłych. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...