niedziela, 14 kwietnia 2013

Muzeum Ziemi Prudnickiej - Ekspresja, Kolor, Linia - wystawa malarstwa Eugeniusza Gerlacha

Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie ze sztuką artysty malarza Eugeniusza Gerlacha. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 kwietnia 2013 r. (piątek) o godz. 18.00 w Arsenale przy ul. Chrobrego 5. Patronat nad wydarzeniem artystycznym objął Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta oraz Burmistrz Prudnika – Franciszek Fejdych. Patronat medialny sprawuje ,,Tygodnik Prudnicki” oraz portal ,,Prudnicka.pl’’.


Muzeum Ziemi Prudnickiej - plakat towarzyszący wystawieWarto zobaczyć w jego obrazach wyczucie barw, które zawsze działają mocno, czysto i czytelnie, gdyż artysta podporządkowuje formy obrysowując je często grubym, czarnym konturem, dynamizując wymowę swych obrazów. W pracach twórcy doszukać się można inspiracji mistrzów polskiego ( krakowskiego) koloryzmu z okresu jego młodości.


Tukany (2001)
Warto poznać artystę o bogatej osobowości, któremu los nie poskąpił licznych i dramatycznych wydarzeń historycznych, jak i przeżyć oraz doznań duchowych najwyższej próby. Łącząc żywioł i dyscyplinę stara się tworzyć w ciszy i samotności, w dialogu z samym sobą, aby przekazać nam radość poprzez emanującą z obrazów energię i harmonię ożywioną bogactwem kolorów.


Dwie strefy (1996)
Warto poznać twórczość Eugeniusza Gerlacha, która inspiruje i skłania widza do podróży w głąb artystycznej wrażliwości twórczej.

Zbigniew Cwynar, Muzeum Ziemi Prudnickiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...